» » غرفه مرکز دانشجو معلم قرآن کریم و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور؛بیم‌ها و امیدهای دانشجو معلمان قرآن کریم/ طعم شیرین آموزش قرآن


21 خرداد 1396
غرفه مرکز دانشجو معلم قرآن کریم و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور؛بیم‌ها و امیدهای دانشجو معلمان قرآن کریم/ طعم شیرین آموزش قرآن

دانشجو معلمان قرآن کریم که در غرفه مرکز دانشجو معلم قرآن کریم و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، در نمایشگاه قرآن حضور دارند، معتقدند این دوره‌ها باعث شده قرآن بر آنها اثر کند و متقابلا آنها نیز این اثر را به دیگران انتقال دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر در دوره‌های دانشجو معلم قرآن کریم که به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان و مرکز دانشجو معلم قرآن کریم برگزار می‌شود، شرکت کرده که از این جمع بیش از ۲۰۰ نفر موفق به اخذ مدرک دانشجومعلم قرآن کریم شده و هم‌اکنون مشغول به فعالیت در امر تدریس قرآن در سراسر کشور هستند.
این مرکز که هم اینک در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، در بخش دانشگاهی غرفه دارد، اقدام به جذب دانشجویان و متقاضیان حضور در این طرح ویژه تابستان کرده است.
با حضور در این غرفه با چند تن از دانشجومعلمان قرآن کریم که اکنون در مراکز آموزشی متعدد قرآن تدریس می‌کنند روبه‌رو شدیم و با آنها گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید.
میترا نعمتی، دانش‌آموخته کارشناسی رشته علوم و معارف قرآن کریم از دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری، اظهار کرد: در دوران دانشجویی، جهاد دانشگاهی با حضور در دانشگاه و اعلام فراخوان برگزاری دوره‌های دانشجو معلم قرآن کریم از کلیه دانشجویان برای شرکت در این طرح دعوت کرد.
وی ادامه داد: پس از شرکت در این دوره‌ها و دریافت گواهینامه، ابتدا در مهدهای قرآن به آموزش قرآن پرداختم و اکنون در دارالقرآن نیکان مشغول فعالیت هستم. در این زمینه حمایت مالی از سوی جهاد دانشگاهی صورت می‌گیرد و ما از جایی که کار می‌کنیم حقوقی دریافت نمی‌کنیم. هر ماه گزارش کار به مرکز می‌دهیم و مطابق با عملکردمان حقوق دریافت می‌کنیم. مراکز اگر به ما توجه کنند، آینده شغلی خوبی داریم.
خاطره دیانتی، دانش آموخته رشته علوم و معارف قرآن کریم از دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری و دیگر دانشجو معلم حاضر در این غرفه در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به مزایای شرکت در این طرح‌، خاطرنشان کرد: من در مدرسه شهدای جوادنیا در خیابان بهار، به دانش آموزان دوره پنجم قرآن آموزش می‌دهم. خوبی این کار این است که قرآن ابتدا بر روی خودمان اثر می‌کند و متقابلا این اثر را به دیگران انتقال می‌دهیم.
وی ادامه داد: رشته ما علوم قرآنی بوده و اکنون سر و کارم با بچه‌هاست، قطعا در این کار که مرتبط با رشته‌ام نیز هست، می‌توانم تجربیات زیادی کسب کنم که در آینده مورد استفاده من خواهد بود، اما با این حال نگران آینده شغلی دانشجو معلمان هستیم، متاسفانه از دانشجومعلمان در امر آموزش استقبال نمی‌شود و مسئولان باید فکری برای دانشجو معلمان کنند.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد