» » جلسه ششم هشتمین دوره آموزش خبرنگاری قرآنی به همت کانون خبرنگاران ایکنا؛ نبأ برپا شد


2 اسفند 1395
جلسه ششم هشتمین دوره آموزش خبرنگاری قرآنی به همت کانون خبرنگاران ایکنا؛ نبأ برپا شد

در ششمین جلسه از هشتمین دوره آموزش خبرنگاری قرآنی عنوان شد: خبرنگار مکلف است بداند؛ در واقع او یک دایرة‌المعارف است و خبرنگاران تخصصی باید آنقدر در رشته خود اطلاعات داشته باشند که بتوانند به عنوان یک کارشناس در رابطه با آن موضوع صحبت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان کشور، ششمین جلسه از هشتمین دوره آموزش خبرنگاری قرآنی عصر امروز یک‌شنبه ۱ اسفند ماه با حضور کاوه منگلی همراه با علاقه‌مندان به خبرنگاری قرآنی در سالن همایش‌های خبرگزاریتشکیل شد. وی ابتدا به تعریف مصاحبه و تفاوت مصاحبه با مکالمه پرداخت و گفت: مصاحبه هدفمند است و قرار است هدف ترسیم شده را به سمت تحقق، هدایت کند و در راستای ایجاد چالش، اغنای اطلاعاتی، ایجاد یک پارادوکس و یا پاسخ دادن به یک پرسش باشد.

وی با اشاره به انواع مصاحبه از قبیل؛ مصاحبه گروهی، مصاحبه فردی، مصاحبه مطبوعاتی، مصاحبه تحلیلی و مصاحبه عمیق گفت: مهمترین ابزار برای رسیدن به مصاحبه آمادگی خبرنگار است. یعنی اینکه خبرنگار آماده، با اطلاعات، همراه با سابقه ذهنی، فن بیان و سوالات مناسب باشد؛ در حوزه خبرنگاری قرآنی یک خبرنگار باید با اطلاعات و مفاهیم این حوزه آشنایی داشته باشد و بتواند از این آموزه های عمیق و والا در راستای روشنگری و ارتقای سلیقه مردم جامعه بهره بگیرد. خبرنگاران تخصصی باید بر محور تخصص خود ریل گذاری ها را انجام دهند.

وی با اشاره به این موضوع که خبرنگار مکلف است بداند و در واقع او یک دایرة‌المعارف است، اظهار کرد: خبرنگار در حوزه تخصصی باید آنقدر اطلاعات داشته باشد که بتواند به عنوان یک کارشناس در رابطه با آن موضوع صحبت کند.

بهترین روش برای یک مصاحبه موفق چیست؟

وی با مطرح کردن این سوال که بهترین روش برای یک مصاحبه موفق چیست؟و شنیدن پاسخ حاضرین افزود: در مصاحبه موفق باید همه موارد فن بیان، سابقه ذهنی، نوع ارتباط، مخاطب شناسی، چینش سوالات و لحن صحبت در کنار هم باشند؛ یک مصاحبه زمانی موفق است که به سادگی اهداف را برآورده کند.

 

 

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد