» » نشست علمی «روش ها و رویکردهای معاصر در قرآن‌پژوهی» برگزار می‌شود


17 فروردین 1395
نشست علمی «روش ها و رویکردهای معاصر در قرآن‌پژوهی» برگزار می‌شود
نشست علمی‌ «روش‌ها و رویکردهای معاصر در قرآن‌پژوهی» به همت مرکز مطالعت میان‌رشته‌ای قرآن کریم با حضور حامد علی‌اکبرزاده و رضا احمدی چهارشنبه 25 فروردین‌ماه برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان کشور، به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم نشست علمی «روش‌ها و رویکردهای معاصر در قرآن‌پژوهی» با حضور حامد علی‌اکبرزاده و رضا احمدی روز چهارشنبه 25 فروردین از ساعت 14 تا 16 در محل سالن نشست‌های خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) برگزار می‌شود.
«قرآن ‎پژوهي» معرفت به ريشه‎هاي حدوث و بقاء قرآن كريم، ويژگي‎ها و مختصات وحي رسالتي و اوصاف ثبوتي و سلبيه آن و علوم مربوط به قرآن و كاركردهاي «وحي» در كنار كاربردهاي آن است. «قرآن‎پژوه» همه هم خويش را معطوف شناخت قرآن مي‎كند.
هر قرآن‎پژوه از ابتدا با پيش‎انگاره و فرضيه‎اي خاص و مقبول در صدد پژوهش‎هاي قرآني برمي‎آيد و به اين پيش‎فرض‎ها و انگاره‎هايش اصالت مي‎دهد و در نتيجه با «عينكي خاص» وارد پژوهش مي‎شود. اگر صاحبان پيش‎فرض‎هاي ياد شده اعم از ديني و غيرديني وجدان علمي، روحيه علمي، عدالت و انصاف علمي و آزادانديشي در ساحت تحقيق و پژوهش داشته باشند، مي‎توانند فارغ از گرايش‎هاي خويش، قرآن و متن آن و سير تكوين و تكامل آن را مورد علاقه و پژوهش علمي قرار دهند و نتايج بسيار كارگشا و راه‎گشايي را به‎دست آوردند.
یادآور می‌شود مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم وابسته به سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در تهران، خیابان اتقلاب خیابان قدس، ابتدای خابان بزرگمهر، پلاک 85 واقع شده است. پژوهشگران و علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 66951158-021 تماس بگیرند.
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد