» » میهمانان امشب ایکنا در نمایشگاه بین‌المللی قرآن


8 خرداد 1397
میهمانان امشب ایکنا در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

معاون فرهنگی قوه قضاییه ضمن حضور در غرفه ایکنا در نمایشگاه‌ بین‌المللی قرآن مجازات‌های جایگزین حبس را عاملی مهم در پیشگیری از وقوع جرم و عاملی فرهنگ‌ساز تلقی کرد.

میهمانان امشب ایکنا در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی با حضور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن از غرفه خبرگزاری بین‌المللی قرآن در این نمایشگاه بازدید کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگاران این خبرگزاری در رابطه با چهل سالگی انقلاب و مفهوم ترویج عدالت از دیدگاه قرآن و منویات رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: امروز ظلم و بی‌عدالتی در همه جای دنیا رواج پیدا کرده و نظام جمهوری اسلامی همه تلاش خود را برای از بین بردن ظلم و بی‌عدالتی به کار برده، هر چند کاستی‌هایی وجود داشته، اما مسئولان نظام تلاش می‌کنند منویات رهبر معظم انقلاب را پیاده کنند، اما عدالت واقعی زمانی محقق می‌شود که امام عصر ظهور کند.
صادقی همچنین در رابطه با مجازات‌های جایگزین حبس نیز عنوان کرد: این مجازات‌ها عامل مهمی در فرهنگ‌سازی و پیشگیری از جرم است.

حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در غرفه ایکنا

حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در غرفه ایکنا
 امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۷ خرداد ماه در جریان بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، از غرفه خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.
وی در این دیدار در رابطه با شروط مقامات آمریکایی در خصوص ادامه برجام، گفت‌وگویی را با خبرنگار ایکنا داشت و در بخشی از آن گفت: تقویت بنیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر آیات الهی و باورهای دینی ماست و بر اساس شروط رهبری که ایشان در برابر شروط وزیر امور خارجه آمریکا بیان کردند ما به تکلیف دینی و ملی خود عمل می‌کنیم و حتی شروط رهبری باعث تقویت قدرت چانه‌زنی دیپلمات‌های ما می‌شود.

 معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش در غرفه ایکنا

 
علیرضا کاظمی، معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با حضور در بیشت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن از غرفه ایکنا در این نمایشگاه بازدید کرد.
وی در این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران این خبرگزاری با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز طرح پیوند مسجد و مدرسه اظهار کرد: دلیل عدم اجرای این طرح در برخی از این مدارس، دوری و فاصله جغرافیایی قابل توجه نسبت به مسجد بوده است.

حجت الاسلام والمسلین محمد رضا حشمتی مشاور و معاون قرآنی پیشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مهمان بعدی ایکنا، وی در حالی وارد غرفه ایکنا شد، که سال‌های گذشته به عنوان رئیس نمایشگاه قرآن بار‌ها از غرفه این خبرگزاری بازدید می‌کرد، ارباب سلیمانی دبیر سابق کانون‌های فرهنگی مساجد و دیگر مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از جمله دیگر مهممانان ایکنا در این روز شلوغ وسط هفته نمایشگاه بین‌المللی قرآن بودند.
ایکنا همچنین در این روز مهمانانی از آموزش و پرورش نیز داشت، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و محمدرضا مسیب‌زاده، مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش مهمانان دوشنبه شب نمایشگاه قرآن بودند و فعالیت‌های قرآنی این وزارت خانه را برای خبرنگاران ایکنا، تشریح کردند.
مجلسیان نیز امشب نماینده‌ای را در میهمانی ایکنا، داشتند، معصومه اقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر و عضو فراکسیون قرآن و عترت با حضور در غرفه ایکنا به تشریح آخرین سیاست‌های قرآنی در مجلس پرداخت.
سلگی رئیس پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات، موالی زاده دبیر شورای عالی فرهنگ عمومی کشور، آیت‌الله رفعتی نائینی رئیس مرکز رسانه‌ای ولایت و سخنگوی حوزه‌های علمی کشور، رضا امانی معاونت پژوهشی داشگاه علوم و معارف قرآن کریم و دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و مهدی صالحی رئیس دبیرخانه کمیسیون پژوهش و آموزش عالی نظام سلامت نیز جمله دیگر مهمانان ایکنا بودند.
در ساعات پایانی کار نمایشگاه نیز مهمانی دیگر وارد غرفه ایکنا شدند رضا امانی معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، جمال شورجه کارگردان سینما، آیت‌الله سید محمد علی ایازی استاد حوزه و دانشگاه افرادی بودند در ساعات پایانی ایکنا با خبرنگاران این خبرگزاری به گفت‌وگو نشستند.
آخرین مهمان ایکنا حجت‌الاسلام علی خلفی مشاور رئیس قوه قضاییه و مدیرکل حوزه ریاست این قوه بود که به گفت‌وگو در مورد نقش قرآن در ارتقای فرهنگ جامعه و پیشگیری از وقوع جرایم پرداخت.
دوشنبه شب یکی از شلوغ‌ترین شب‌های کاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن بود، در این روز نشست علمی «بررسی منش رفتاری اهل بیت (ع) با تکیه بر میراث رضوی؛ نشست بهداشت، پیشگیری و درمان و جایگاه آن در اسلام، نشست سبک زندگی مؤمنانه، همایش دبیران ستاد کانون‌های مساجد، برگزار شد. ضمن اینکه نشست «آسیب‌شناسی مدل‌های مؤسسات تبلیغ و ترویج فعالیت قرآنی»، که قرار بود در غرفه معاونت قرآن و عترت در محل بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شود، عدم حضور رسانه‌ها دلیل لغو این برنامه اعلام شد.
نشست تخصصی قرآن و حدیث در بخش بین الملل بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم نیز به صورت وبیناری و ویدئو کنفرانس برگزار شد که طی آن شادی نفیسی، استاد دانشگاه تهران و عبدالهادی مسعودی به ارائه ویژگی‌ها تفسیر المیزان پرداختند. نشست اعتلای هنر قرآنی نیز از جمله دیگر نشست‌های روز دوشنبه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن بود.
بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن از ۳۰ اردیبهشت‌ماه تا ۱۴ خردادماه و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com