» » بازدید شهردار تهران از جهاددانشگاهی و ایکنا


6 خرداد 1397
بازدید شهردار تهران از جهاددانشگاهی و ایکنا

شهردار تهران ازغرفه جهاد دانشگاهی و غرفه خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ، در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، محمدعلی افشانی، شهردار تهران با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن از غرفه جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایکنا، در این نمایشگاه بازدید کرد.
وی با اشاره به فعالیت‌های شهرداری در تکمیل مصلی تهران عنوان کرد: مصلی یک مجتمع عظیم و دارای اهمیت خاص است که اعتبار آن از بخش‌های مختلف تأمین می‌شود، قطعا آن جایی را که بر عهده شهرداری قرار گرفته است با قوت ادامه خواهد داد.
وی همچنین در پاسخ به پرسش‌ خبرنگار ایکنا، مبنی بر وضعیت بودجه شهرداری و ادامه فعالیت‌های قرآنی این نهاد گفت: فعالیت‌‌های قرآنی شهرداری کماکان طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت.
وی در حاشیه این نمایشگاه با تأکید بر ترویج فرهنگ قرآن اظهار کرد: مبنای رفتار ما باید قرآنی باشد و در خصوص اداره جامعه این یک وظیفه ملی است که از مباحث قرآنی استفاده کنیم، از سوی دیگر قرآن باید مبنای عمل مسئولان باشد، هرکسی اهل قرآن باشد اهل تدبیر است.
افشانی ادامه داد: قرآن به ما می‌آموزد که پیمان شکن نباشیم و بر عهد خود باقی بمانیم این عهد با خدا و هم خلق خداوند است؛ پیمان شکنی کاری است که قرآن به شدت آن را نکوهش کرده است، ضمن اینکه قرآن انسان به حق طلبی فراخوانده است.
وی همچنین در رابطه با انتظار کمک شهرداری به نهاد‌های قرآنی عنوان کرد: هر نهادی که در راستای فعالیت‌های دینی قرآنی کار می‌کند در صورتی که هدف آن خدمت کمک به جامعه و مردم باشد حتما به آن کمک می‌شود. اما اگر این کمک‌ها به افراد برسد ما از ادامه کمک‌ها معذوریم.
شهردار تهران یادآور شد: مهمترین شعار ما شهر زیست پذیر و مشارکت پذیر بوده لذا در حوزه فرهنگ باید بستر را برای مشارکت مردم فراهم کنیم.

 


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com