» » جمعی از اعضای خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)؛ میهمان منزل شهید ارغوانی


14 بهمن 1396
جمعی از اعضای خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)؛ میهمان منزل شهید ارغوانی

جمعی از اعضای خبرگزاری ایکنا در سی و سومین دیدار جامعه قرآنی همراه و میهمان منزل شهید محمدتقی ارغوانی، شهید مدافع حرم شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، در راستای گرامیداشت و تجلیل از مقام شهدای قرآنی و نیز تکریم شهدای قرآنی، دیدارهای هفتگی جامعه قرآنی از خانواده معظم شهدای قرآنی با حضور اساتید، قاریان و مدیران قرآنی، در روزهای چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود.

جمعی از اعضای خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به همراه جامعه قرآنی عصر چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه؛ میهمان خانواده شهید تقی ارغوانی بودند و در این دیدار با خصوصیات و شاخص‌ترین اخلاق این شهید مدافع حرم آشنا شدند.

این دیدار سی‌ و سومین دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدا در سال ۹۶ است که عصر امروز در منزل شهید تقی ارغوانی انجام شد.

رحیم قربانی، مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ با اشاره به این موضوع که از سال ۹۱ به شناسایی و معرفی شهدای قرآنی می‌پردازیم، گفت: تا کنون ۳۹ شهید مدافع حرم شناسایی شده است که در حوزه قرآنی فعال بوده‌اند.

وی افزود: شهدا زنده‌اند و این موضوع در دیدارهای هفتگی بر ما ثابت شده است؛ چرا که معتقدم شهدا زمان این دیدارها را مشخص می‌کنند به خصوص امروز که برای رفتن به منزل شهید دیگری برنامه‌ریزی کرده بودیم اما مشکلاتی پیش آمد و نرفتیم و امروز متوجه می‌شوم که چرا در شهادت حضرت زهرا(س) مهمان این خانواده شدیم؛ چراکه شهید ارغوانی ارادت خاصی به حضرت زهرا(س) داشت.

در ادامه لیلا رجب، همسر شهید ارغوانی به سبک زندگی ساده اشاره کرد و گفت: من و همسرم به سادگی ازدواج کردیم و زندگی ساده‌ای داشتیم و حتی زمانی که پسرم به دنیا آمد؛ محمدتقی بیکار شد و در آن دوره زندگی سختی داشتیم اما گذراندیم.

وی افزود: بار اول که همسرم به سوریه می‌خواست اعزام شود، رضایت دادم اما برای بار دوم رضایت ندادم و آن شب خواب عجیبی دیدم. خواب حرم حضرت زینب(س) را دیدم که با عده‌ای دارند این حرم را با لودر خراب می‌کنند و من سروصورتم را می‌زنم و خراش می‌دهم، اما خونی از صورتم جاری نمی‌شود. بانویی با چادر خاکی با لبخند کنار من آمد و گفت «برای حفظ اسلام باید جان دهیم و حرم ما جز با جان دادن، سرپا نمی‌ماند. از خواب بیدار شدم و صبح به همسرم خوابم را تعریف کردم و گفتم، برای رفتنت راضی هستم».

در ادامه امیرحسین ارغوانی، تنها یادگار شهید گفت: پدرم برایم تعریف کرده بود که چقدر دلش پسر می‌خواست و زمانی که مادرم باردار بود، دکتر گفت که فرزندتان دختر است و با دکتر دعوا کردند، اما زمانی که من متولد شدم و پدرم دیدند که پسر هستم کل مسجد را بستنی دادند.

وی افزود: پدرم با بچه‌ها بسیار مهربان بود و هر زمان که به منزل می‌آمد و بچه‌ها در کوچه فوتبال بازی می‌کردند و از پدرم خواهش می‌کردند که با آنها بازی کنند پدرم با همان لباس و خستگی با آنها بازی می‌کرد تا دل‌شان نشکند.

در ادامه مینا حیدری، دبیر فرهنگی خبرگزاری ایکنا که در دوره‌ای مسئول خبرنگاران افتخاری بود به بیان خاطره‌ای از شهید ارغوانی پرداخت و گفت: شهید ارغوانی خبرنگار و عکاس افتخاری خبرگزاری ایکنا بودند و همیشه برای‌مان اخبار و عکس‌های مختلفی را ارسال می‌کرد زمانی که متوجه شهادت او شدم بسیار ناراحت شدم و به فکر خانواده‌اش و شرایط سخت شان بودم چراکه خودم به عنوان دختر شهید می‌توانستم درک کنم که آنها چه شرایط سختی را می‌گذرانند.

وی افزود: شهدا همیشه زنده‌اند و همیشه مراقب خانواده و فرزندان‌شان هستند؛ آنها حتی به فکر تأمین نیازهای ساده فرزندان‌شان هستند. همیشه در طول زندگی‌ام پدرم مراقب من و خانواده‌ام است و همیشه وجودش را کنارمان احساس می‌کنیم.

حیدری اظهار کرد: به امیرحسین می‌گویم که تا سال‌ها بعد سایه پدر را در زندگی احساس خواهد کرد و پدرش همیشه مراقبش خواهد بود.

وی بیان کرد: امیدوارم که تنها یادگار شهید هم راه پدر را ادامه دهد و همانطور صادقانه در راه اسلام تلاش کند.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com