» » رونمایی از «اتوماسیون داخلی مؤسسات قرآنی لرستان» به میزبانی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور


8 بهمن 1396
رونمایی از «اتوماسیون داخلی مؤسسات قرآنی لرستان» به میزبانی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

طی مراسمی از اتوماسیون و نرم‌افزار داخلی مؤسسات قرآنی در سطوح مدیریتی، مالی و ارزشیابی با حضور حجت‌الاسلام مهدی امیدیان، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، طی مراسمی از نرم‌افزاری در سطوح مدیریتی، مالی و ارزشیابی و گزارش‌گیری برای تمام مؤسسات قرآنی که به همت اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان طراحی شد، با حضور حجت‌الاسلام مهدی امیدیان در سالن اجتماعات سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور رونمایی شد.
وی با اشاره به جزئیات این نرم‌افزار اظهار کرد: مؤسسات می‌توانند پس از وارد کردن اطلاعاتشان در بخش‌های مختلف این نرم‌افزار مؤسسه را به نام خودشان ثبت کنند و حتی مؤسسات می‌توانند از این طریق، بانکی از اطلاعات مالی، قرآن‌آموزان و مشخصات مربیان خود داشته باشند.
امیدیان بیان کرد: مدیران در بخش مالی این اتوماسیون می‌توانند میزان پرداخت‌ها، دریافت‌ها، وضعیت حساب‌ها، موجودی مؤسسه و وضعیت چک‌ها را داشته باشند. همچنین در بخش آموزشی نیز می‌توانند سطوح آموزشی و کلاس‌بندی‌ها، برنامه‌های هفتگی و روزانه مؤسسه را داشته باشند و در بخش مشخصات نیز مجموعه اطلاعاتی از قرآن‌آموزان و تعداد کارکنان اجرایی و مربیان مؤسسه دارند.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان اضافه کرد: همچنین در بخش ارزشیابی نیز قرآن‌آموزان می‌توانند به صورت توصیفی و اعلام نتایج و نمره‌ها، از عملکرد خود مطلع شوند و در بخش سامانه پیام کوتاه نیز می‌توان از این توانمندی برای اطلاع‌رسانی به قرآن‌آموزان و معلمان استفاده کنیم. همچنین در بخش گزارش‌گیری نیز گزارشی از تشکیل پرونده قرآن‌آموز، سوابق آموزشی، نمرات، دوره‌های برپا شده، دریافت‌ها و پرداخت‌ها و تراز مالی و آزمایشی و ... را بهره‌مند شد.
وی تصریح کرد: صدور گواهینامه برای مؤسسه نیز از دیگر عملکردهای این نرم‌افزار است که به تازگی توسط اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت استان لرستان راه‌اندازی و طراحی شده است و در اختیار مؤسسات قرآنی قرار می‌گیرد. همچنین قابل ذکر است که این نرم‌افزار مدیریتی نیز می‌تواند برای تمامی مؤسسات قرآنی سراسر کشور قابل استفاده باشد ولی برای بهره‌مندی بیشتر نیازمند ارتقای کیفی است.
امیدیان با اشاره به اینکه ضرورت فعالیت مؤسسات، طراحی و راه‌اندازی این سامانه را رقم زد، بیان کرد: این سامانه متفاوت با سامانه مساق است که تحت وب فعالیت دارد که آنجا بحث آموزشی، تبلیغی و ترویجی و فرآیند کلان مد‌نظر است اما در این سامانه مدیریتی به جزئیات آموزشی و مالی و ... مؤسسه پرداخته می‌شود.

رونمایی از «اتوماسیون داخلی مؤسسات قرآنی لرستان» به میزبانی ایکنا
وی تأکید کرد: این نرم‌افزار نوعی اتوماسیون داخلی مؤسسات است که تشکل‌های قرآنی از این طریق می‌توانند اطلاع‌گیری کنند و گزارشی از فعالیت‌هایشان داشته باشند. اتحادیه قرآنی استان لرستان سعیش بر این است که نیازهای مؤسسات را به‌روز‌رسانی و مدیریت کند.
امیدیان بیان کرد: در بحث کلان این اتحادیه سامانه مساق را به نشانی http://masaq.ir/ راه‌اندازی کرد که به صورت رایگان قابل تعمیم به کل کشور است البته در صورتی که دامنه‌ای در اختیار ما قرار گیرد و هر کدام از دستگاه‌های متولی امور قرآنی چون سازمان دارالقرآن الکریم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت قرآن و عترت و سازمان اوقاف و امور خیریه که تمایل داشته باشند تا ظرفیت مؤسسات قرآنی در کل کشور به هم متصل شود، در اختیارشان قرار داده می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت لرستان تصریح کرد: این نرم‌افزار و اتوماسیون داخلی مؤسسات تحت ویندوز است که با مدیریت داخلی مؤسسات اداره می‌شود که با ملاحظاتی که مورد توجه است در اختیار مؤسسات قرآنی قرار می‌گیرد.


ارتباط با ما

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس
خيابان بزرگمهر - پلاک 85

تلفن : 66402882-66970775
پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com