» » جوانان هلال احمر در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور


17 آبان 1396
جوانان هلال احمر در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور

گروهی از اعضای سازمان جوانان، نمایندگان جوانان و کانون‌های هلال احمر با حضور در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور از خبرگزاری ایکنا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، گروهی از اعضای سازمان جوانان، نمایندگان جوانان و کانون‌های هلال احمر با حضور در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور از خبرگزاری ایکنا بازدید کردند.

اعضای سازمان جوانان هلال احمر و نمایندگان کانون‌ها در این بازدید با فعالیت‌های سرویس‌های مختلف خبرگزاری، مراکز و معاونت‌های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور آشنا شدند.

مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان در این بازدید با اشاره به علاقمندی جوانان عضو این سازمان نسبت به همکاری‌های مشترک با این سازمان ابراز تمایل کرد.

وی تصریح کرد: سازمان جوانان با بیش از یک میلیون عضو ظرفیت بسیار بالایی در فعالیت‌های داوطلبانه و بشر دوستانه دارد، این فعالیت‌های بشر دوستانه که در راستای پیام‌های قرآن حرکت می‌کند می‌تواند مبنای مشترکی برای همکاری بین سازمان جوانان و سازمان قرآنی دانشگاهیان باشد.

حبیبی در ادامه گزارشی از فعالیت‌های سازمان جوانان هلال احمر ارائه داد و گفت: عمده فعالیت‌های ما در سازمان هلال احمر بر مبنای کانون‌های جوانان، دانش‌آموزان، دانشجویان شکل می‌گیرد، که در این حوزه فعالیت‌هایی مانند طرح دادرس که در آن دانش آموزان آموزش کمک‌های اولیه می‌بیند، مجتمع‌های دانش‌آموزی در مناطق محروم و طرح رباتیک به ۷هزار دانش آموز مباحث رباتیک و استفاده از ربات در امداد و نجات آموزش داده می‌شود.

وی یادآور شد: در حوزه دانشجویان و جوانان نیز ۸۰۰کانون در شهرها و ۱۲۰۰کانون در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وجود دارند که موجب به وجود آمدن شبکه‌ای بین جوانان شده است؛ این‌ شبکه‌ها و مراکز به مشاوره و ارائه طرح‌ها و ایده‌های نو به مدیران سازمان هلال احمر می‌پردازند.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com