» » بازدید مشاور امور بانوان وزیر کشور از خبرگزاری ایکنا


19 مهر 1396
بازدید مشاور امور بانوان وزیر کشور از خبرگزاری ایکنا

مشاور امور بانوان وزیر کشور در بازدید از ایکنا ضمن ابراز خرسندی از مجموعه فعالیت‌هایی که در این خبرگزاری صورت می‌گیرد، عنوان کرد: ایکنا در اصل ۲۰:۳۰ جامعه قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، فهیمه فرهمندپور، مشاور امور بانوان وزیر کشور امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه با حضور در سازمان قرآنی دانشگاهیان از بخش‌های مختلف این سازمان و خبرگزاری ایکنا بازدید کرد.

در این بازدید وی علاوه بر آشنایی با سرویس‌های مختلف خبرگزاری ایکنا، فعالیت‌‌های بین‌المللی این خبرگزاری که بخشی از آن انتشار اخبار دینی به ۱۶ زبان زنده دنیا است، انتشار دو هفته‌نامه رایحه با محور شخصیت‌ها و موضوعات دینی روز، تجلیل از شخصیت‌های مهم قرآنی با عنوان مجموعه نشست‌های «ظهر دلنشین» و ...، با فعالیت‌های سازمان قرآنی دانشگاهیان و زیر مجموعه‌های این سازمان از جمله مرکز رشد و شکوفایی فناوری‌ها و هنر قرآنی، مرکز آموزش‌های قرآنی و مرکز پژوهش‌های قرآنی آشنا شد.

بازدید مشاور امور بانوان وزیر کشور از خبرگزاری ایکنا/ ایکنا 20:30 جامعه قرآنی است

فرهمند‌پور در دیدار با مدیران خبرگزاری ایکنا از مجموع فعالیت‌های صورت گرفته در این خبرگزاری ابراز خرسندی کرد و گفت: فکر نمی‌کردم فعالیت‌های این خبرگزاری تا این حد گسترده و در قالب کارهای رسانه‌ای، پژوهشی و اجرایی باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیار علاقه‌مند بود در مراسم ظهر دلنشین استاد مهدوی راد که به مناسبت بزرگداشت این استاد در ایکنا برگزار شد شرکت کند اما به دلیل عدم حضور در تهران موفق به این کار نشد، گفت: دو استاد در طول سال‌های تحصیل در حوزه و دانشگاه نقش بزرگی در فعالیت‌های من داشته‌اند که قطعاً نفر اول آنها دکتر مهدوی راد هستند.

در این دیدار مدیران خبرگزاری ایکنا نیز با تأکید بر اینکه بر اساس فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی هر کجا که خلائی وجود داشته باشد ما ورود می‌کنیم و پس از توجه عمومی به آن خلاء و رفع مشکل به سراغ سایر مشکلات می‌رویم، عنوان کردند: بر همین اساس خلاء‌های جامعه قرآنی احصاء و به آنها ورود پیدا می‌کنیم. این مشکلات از عدم توجه به جلسات قرآنی قدیمی و سنتی گرفته تا موضوعات گسترده در سطح کشور را شامل می‌شود. اکنون ایکنا به محلی برای مراجعه اساتید و اعضای جامعه قرآنی کشور تبدیل شده و آنها مشکلات و مسائل خود را اول با ایکنا مطرح می‌کنند.

فرهمند‌پور نیز عنوان کرد: در اصل شما نقش ۲۰:۳۰ موضوعات قرآنی هستید و با پیگیری‌های شما مسائل و مشکلات جامعه قرآنی مرتفع می‌شود.

مشاور امور بانوان وزیر کشور خواستار عضویت در سامانه اطلاع رسانی ایکنا شد و افزود: در یکی از دوره‌های تدریسم با خود عهد کردم در این دوره جز قرآن و حدیث هیچ چیز به زبان نیاورم و آن دوره برای من بسیار پر بار بود. همه ما باید یک حراست دائمی از عهد‌ها و نیت‌های دینی و قرآنی خود داشته باشیم.

بازدید مشاور امور بانوان وزیر کشور از خبرگزاری ایکنا/ ایکنا 20:30 جامعه قرآنی است

وی افزود: اینکه یک خبرگزاری مثل ایکنا این عهد را با خود داشته باشد پاسبانی خیلی سنگینی می‌طلبد و یک لحظه غفلت می‌تواند یک جریان جدیدی را ایجاد و ما را از مسئولیت‌ها و تعهدهایی که برای خود تعریف کرده‌ایم دور کند. به خصوص اینکه غفلت در رسانه‌های دینی و مؤسسات مرتبط با قرآن می‌تواند خطرناک باشد.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com