» » صابرفرزام ؛ منتخب شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای رسانه


18 شهریور 1396
صابرفرزام ؛ منتخب شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای رسانه

حمید صابر فرزام، مدیرعامل ایکنا و بیژن مقدم جهانگیری، مدیر مسئول سایت الف به عنوان منتخبان اصلی شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای رسانه مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، به نقل از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، دبیرخانه شورای داوری میثاق اخلاق حرفه‌ای در پایان رای گیری که به صورت پیامکی، ۶۵ نفر از واجدان شرایط (۸۸عضو) در انتخابات شرکت کردند که نتایج شمارش آرا به این شرح اعلام شد: آقایان بیژن مقدم جهانگیری و حمید صابر فرزام به عنوان منتخبان اصلی به ترتیب با ۱۷ و ۱۵ رای، و آقایان منصور مظفری با ۱۲ رای و محمدعلی نادعلی زاده و احمد حلت با ۸رای به عنوان منتخبان علی البدل نمایندگان مدیر مسئول در شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای مشخص شدند.

بنابراین گزارش، پیش‌تر نیز مجمع رئسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران، دکتر محمدمهدی فرقانی را به عنوان نماینده این مجمع در شورای داوری میثاق اخلاق حرفه ای برگزید.
همچنین «جلال رفیع» به عنوان پیشکسوت مطبوعاتی و دکتر «باقر انصاری» هم به عنوان حقوقدان برای حضور در این شورا انتخاب شدند.

شایان ذکر است مطابق این سند، به منظور ایجاد ضمانت اجرای میثاق‌نامه، «شورای داوری» با ترکیبی از دو نفر مدیر مسئول به انتخاب رسانه های عضو میثاق، یک نفر استاد ارتباطات به انتخاب مجمع رئسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران، یک نفر پیشکسوت مطبوعاتی به انتخاب انجمن پیشکسوتان مطبوعات و یک نفر حقوقدان مسلط به حقوق مطبوعات برای مدت یکسال تشکیل می شود. آیین‌نامه این شورا، الزامات و اقدامات تنبیهی مترتب بر عدم التزام و یا عدم اجرای این میثاق، توسط امضا کنندگان تصویب می‌شود.

بر این اساس، علاوه بر تنظیم آیین نامه داخلی، رسیدگی به شکایت اشخاص از رسانه‌های امضاکننده‌ میثاق‌، اعتراض رسانه‌ها به یکدیگر و روزنامه‌نگاران آن‌ها به رسانه متبوع خود به عهده این شورا است. شورای داوری علاوه بر رسیدگی به مواردی که از سوی ذی‌نفعان به شورا ارجاع می‌شود، هرسال در موعد معینی گزارش رعایت مفاد این منشور از سوی همه امضا کنندگان را تهیه و منتشر می‌کند.

فرایند عضویت در میثاق اخلاق حرفه ای ادامه دارد و مدیران مسئول رسانه های متقاضی می توانند از طریق شماره ای که در سامانه جامع رسانه های کشور ثبت کرده اند، درخواست پیوستن به میثاق را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۰۲ ارسال کنند.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com