» » فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی؛ فرصتی برای تولید محتوا در کشور


3 شهریور 1396
فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی؛ فرصتی برای تولید محتوا در کشور

ريیس سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: این سازمان در جهاددانشگاهی فعالیت‌های قرآنی زیادی را انجام داده و فرصت بسيار خوبی برای توليد محتوای مناسب قرآنی در تمام كشور و حتي جهان اسلام بوجود آمده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، به نقل از ایکنا، حميد صابر فرزام، ريیس سازمان قرآنی دانشگاهیان روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه مرحله نهایی سومين ضيافت قرآنی معراج كه به ميزبانی جهاد دانشگاهی استان يزد در محل آستان مقدس امامزاده سید جعفرمحمد (ع) یزد برگزار شد اظهار کرد: این سازمان در جهاددانشگاهی فعالیت های قرآنی زیادی را انجام داده و فرصت و ظرفیت بسيار خوبی برای توليد محتوای مناسب قرآنی در تمام كشور و حتی جهان اسلام بوجود آمده است.
وی افزود: شش مركز مستقل با نظارت سازمان قرآنی فعاليت می كنند كه در داخل كشور و هم در بعد بين‌المللی انجام وظیفه می کنند.
راه‌اندازی ۴ مرکز جدید قرآنی طی دو سال اخیر
فرزام ادامه داد: چهار مركز جديد قرآنی نیز در دو سال اخير راه اندازی شده که مركز مطالعات ميان رشته‌ ای قرآن كريم يكی از اين مراكز است و در مرحله پیگیری برای تبدیل شدن به  پژوهشكده قرآنی است.
ريیس سازمان قرآنی دانشگاهیان افزود: مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم دارای دو گروه علمی مصوب شامل قرآن و سلامت، قرآن و علوم تربيتی است و سومين گروه نيز با عنوان قرآن و مسائل اجتماعی به زودی فعاليت خود را آغاز می كند.
فرزام راه اندازی مركز رشد فناوری ها و هنر قرآنی به عنوان اولين مركز رشد کشور و تولید اولين محصول اين مركز با عنوان قرآن واضح را از دیگر اقدامات برشمرد.
راه‌اندازی مركز «آموزش‌‌های تخصصی حرفه محور»
ريیس سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: مركز آموزش‌ های تخصصی حرفه محور نیز به عنوان اولين مركز كشور و در حوزه آموزش‌ های ايجاد شغل مرتبط با حوزه قرآن اعم از آموزش‌ های هنری تا فنی فعاليت می كند.
وی ادامه داد: اولين استوديو جهاددانشگاهی با برخورداری از آخرين استانداردهای جهانی در سازمان قرآنی دانشگاهيان مراحل نصب تجهيزات را سپری می كند كه اميدواريم در عيد سعيد غدير سال جاری به بهره‌ برداری برسد.
ريیس سازمان قرآنی دانشگاهیان گفت: تنوع فعاليت‌ های قرآنی جهاددانشگاهی، گستردگی جغرافيايی اين فعاليت‌ ها و نيروی انسانی فعال جهاددانشگاهی در  حوزه قرآنی  باعث شده  جهاد دانشگاهی به عنوان بزرگترين مجموعه قرآنی در كشور  فعالیت کند که باعث افتخار است.
ایکنا؛ تنها خبرگزاری قرآنی جهان اسلام
وی تصریح کرد: در حال حاضر ایکنا تنها خبرگزاری قرآنی جهان اسلام است مشغول فعالیت است و خوشبختانه در ارزیابی ها چه در جشنواره مطبوعات و چه معاونت مطبوعات که هر سال، مطبوعات و رسانه ها را رتبه بندی می کند، موفق به کسب رتبه اول شده است.
یادآور می شود مسابقات قرآن کریم ویژه اعضای جهاددانشگاهی و خانواده های آنان امروز چهارشنبه اول شهریورماه در رشته های حفظ سوره یس و الرحمن، قرائت ترتیل و قرائت تحقیق ویژه برادران در سالن همایش های آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد و مسابقه حفظ سوره یس و الرحمن و قرائت ترتیل ویژه خواهران در سالن همایش های دانشگاه علم و هنر یزد در حال برگزاریست.
همچنین روز پنجشنبه دوم شهریورماه نیز مراسم اختتامیه این دوره مسابقات در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد برگزار می شود.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com