» » ایجاد تعهد و اعتماد به‌ نفس؛ مزیت اصلی طرح دانشجو معلم


9 مرداد 1396
ایجاد تعهد و اعتماد به‌ نفس؛ مزیت اصلی طرح دانشجو معلم

فریبا عقدکی از شرکت‌کنندگان طرح دانشجو معلم قرآن، گفت: ایجاد تعهد و اعتماد به نفس در تدریس علوم قرآنی مزیت اصلی این طرح است.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، فریبا عقدکی، معلم قرآن و دانشجوی پیام نور شیراز که سال‌ها سابقه فعالیت‌های قرآنی در زمینه صوت و لحن، تجوید، مفاهیم و ترجمه قرآن کریم را در این شهر دارد در گفت‌و‌گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، درباره طرح دانشجو معلم قرآن کریم، اظهار کرد: شرکت در طرح دانشجو معلم قرآن کریم اعتماد به‌ نفس، متعهد بودن و حس مسئولیت‌پذیری را در آموزگار افزایش می‌دهد.
وی با اشاره به لزوم تبلیغات گسترده‌تر درباره اجرای این طرح گفت: به دلیل تبلیغات اندکی که درباره این طرح وجود داشت مخاطبان کمی از آن مطلع شدند؛ شاید بهتر بود تبلیغات بیشتری در سطح دانشگاه‌ها درباره این طرح قرآنی انجام می‌شد؛ من به نوبه خود به دلیل اینکه از کاربران فضای مجازی هستم با این طرح آشنا شدم حال آنکه ممکن است دسترسی به شبکه مجازی برای فردی مهیا نباشد.


آشنا شدن با روش‌های نوین آموزش قرآن کریم
همچنین سمیرا شفیعی، فارغ‌التحصیل کارشناسی تربیت معلم قرآن کریم از دیگر شرکت‌کنندگان این طرح قرآنی که اهل دولت‌آباد اصفهان است، گفت: انگیزه اصلی من از شرکت در طرح دانشجو معلم یادگیری و آشنا شدن با شیوه‌های نوین تدریس قرآن کریم و اخذ مدرک معتبر از سوی جهاد دانشگاهی است.
این فعال قرآنی با اشاره به ویژگی‌های طرح دانشجو معلم، اظهار کرد: ویژگی بارز این دوره حضور اساتید خوب و مجرب آموزش قرآن کریم در سطح کشور بود که ما توانستیم با شیوه‌های نوین و جدید این اساتید آشنا شویم.
شفیعی عنوان کرد: با توجه به حجم فشرده دروس، زمان برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌ها اندک بود و آزمون‌ها پشت سرهم برگزار می‌شد که بهتر است که زمان‌بندی دوره‌ها افزایش پیدا کند.

یادآور می‌شود، طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در راستای نیل به نهضت قرآن‌آموزی در کشور و با هدف آموزش به دانشجویان مستعد و آشنا به علوم روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، جهت تعلیم به دیگر دانشجویان و نیز گسیل به مناطق محروم کشور در قالب اردوهای جهادی قرآنی در حال اجراست که تاکنون هشت دوره از آن برگزار شده است.

 

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com