» » برگزاری طرح «دانشجو معلم قرآن» در همدان


3 مرداد 1396
برگزاری طرح «دانشجو معلم قرآن» در همدان

مسئول طرح دانشجو معلم قرآن در همدان گفت: دانشجویان با شرکت در دوره‌های دانشجومعلم می‌توانند مدرس قرآن شوند و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد همدان عهده‌دار برگزاری این طرح است.

مریم بیگدلو، مسئول طرح دانشجو معلم قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان از آغاز ثبت‌نام دوره طرح دانشجو معلم قرآن کریم در استان خبر داد و گفت: يکی از برنامه‌های سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کريم» با هدف آموزش تخصصی مهارت‌های قرآنی است که در این دوره ۱۰۰ ساعت آموزش حضوری و غیر حضوری برای دانشجو معلمان برنامه‌ریزی شده است.
وی، حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در بخش‌های مختلف قرآنی را از اهداف برگزاری این طرح دانست و افزود:، فراهم کردن فضایی برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند قرآنی، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در استان، ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی استان، حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان از دیگر اهداف برگزاری این طرح اعلام کرد.
وی ادامه داد: بهره‌مندی دانشجویان از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی، ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاددانشگاهی، حضور در کلاس‌های آموزشی رایگان و ايجاد زمينه‌هاي تبادل افکار و خلاقيت از جمله فواید این طرح می‌باشد.
بیگدلو بیان کرد: دانشجویان دانشگاه‌های استان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه  بوعلی سینا مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۸۳۸۰۷۵۳ تماس حاصل نمایند.
وی بیان کرد: حسن شرکت در طرح دانشجو معلم قرآن کریم برای دانشجویان عضو بهره‌مندی از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی، بهره‌مندی از مزایای کار دانشجویی، ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر جهاددانشگاهی،حضور در کلاسهای آموزشی رایگان و ايجاد زمينه هاي تبادل افکار و خلاقيت است.
مسئول فعالیت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه قرآن چشمه جوشان فیض خداست و به بیان حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه، قرآن کریم  سرچشمه بهار دل‌ها و صیقل قلوب در قرآن مجید است، گفت:  همه انسان‌ها در پرتو هدایت  قرآن کریم  با الگو برداری از عترت پیامبر اکرم(ص) از ظلمات پراکندگی، اختلاف، نزاع و کشمکش رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور که همان برادری و اخوت اسلامی است، بازمی‌گردند و از هدایت‌های آن به سوی علم، دانش، پیشرفت و تعالی بهره می‌گیرند.
بیگدلو با تأکید بر اینکه آشنایی جوانان و نوجوانان با این کتاب بزرگ آنها را در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و تلاش او برای تخریب مبانی اعتقادی و اخلاقی آنان حفظ می‌کند، اظهار کرد:جوانان با آشنایی با قرآن و تعلیمات حیات‌بخش اسلام، راه سعادت و خوشبختی را می‌پیمایند و می‌توانند در آینده افرادی دانشمند، پیشگام، پاک مؤمن و پر‌تلاش باشند و به کشور خود کمک کنند تا آینده کشور به دست با کفایتشان ساخته ‌شود. از این رو ارتقاي قرآنی دانشگاه‌ها و گسترش آشنایی جوانان دانشجو با قرآن مجید و معارف آن یکی از دغدغه‌هاي مدیران، اشخاص و گروه‌هاي فرهنگی علاقمند به تحکیم مبانی اسلامی در جامعه جوان دانشگاهی می باشد.
وی بیان کرد: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور نیز به‌عنوان منادی و پرچمدار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها، بر آن شد تا طرح «مرکز دانشجو معلم قرآن» را به همت اداره آموزش خود برگزار نماید که هم‌اکنون این امر بر عهده معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در هر استان قرار داده شده است و معاونت فر هنگی جها دانشگاهی واحد همدان که تاکنون اقدامات مطلوبی در این حوزه انجام داده است برآن شده است تا  تا با همکاری نهادهای دانشگاهی و فرهنگی، با اجرای این طرح تعدادی از دانشجویان مستعد و علاقمند را جهت تعلیم قرآن کریم به دیگر دانشجویان آماده کند.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com