» » » افتتاح پژوهشکده تحول علوم انسانی در دانشگاه علامه


1 آذر 1396
افتتاح پژوهشکده تحول علوم انسانی در دانشگاه علامه

پژوهشکده تحول علوم انسانی با همکاری شورای تحول علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، پژوهشکده تحول علوم انسانی با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول علوم انسانی در ساختمان خیابان کریمخان دانشگاه علامه طباطبایی افتتاح شد. حمایت از پایان‌نامه‌ها، اجرای طرح‌های پژوهشی، برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی از اولویت‌های این پژوهشکده است.

حسین سلیمی، رئیس این دانشگاه، در مراسم افتتاح پژوهشکده تحول علوم انسانی گفت: پژوهشکده‌ تحول علوم انسانی بر اساس توافق چند جانبه شورای تحول علوم انسانی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دانشگاه علامه طباطبایی شکل گرفت.

وی افزود: این توافق زمینه ساز عزم راسخ‌تر دانشگاه علامه طباطبایی برای انجام ‌امور بنیادی‌تر در زمینه تحول علوم انسانی در قالب یک مجموعه پژوهشی شد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: بر این اساس قبل از آنکه نهادهای مختلف کمک‌های خود را آغاز کنند با پتانسیل موجود در این دانشگاه و با هماهنگی و همکاری شورای تحول موفق شدیم این پژوهشکده را راه‌اندازی کنیم و امیدواریم با حمایت‌های بیشتر، این فعالیت‌ها را افزایش دهیم.

سلیمی با اشاره به حوزه‌های فعالیت این پژوهشکده اظهار کرد: با هماهنگی شورای تحول گروه‌هایی تشکیل خواهد شد و چنانچه پایان‌نامه‌هایی در زمینه تولید متن و محتوا برای شورای تحول تدوین شود مورد حمایت خاص معاونت پژوهشی دانشگاه قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: همکاران من در زمینه پایان‌نامه‌ها شرایط مناسبی را فراهم کردند تا با تشخیص کارگروه‌ها، پایان نامه‌های مرتبط مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علامه تاکید کرد: در این پژوهشکده جایگاهی برای طرح‌های پژوهشی در نظرگرفته‌ شده است که براین اساس طرح‌هایی در حوزه‌های مختلف که طبق مبانی چهارگانه شورای تحول باشد مورد حمایت قرار می‌گیرند.

سلیمی ادامه داد: برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی فعالیت سوم پژوهشکده تحول علوم انسانی است.

وی گفت: نیازمند این هستیم تا برای استادان و دانشجویان نشست‌های علمی را در حوزه تحول علوم انسانی برگزار کنیم تا این مساله تبدیل به یک جریان روزمره شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی افزود: امروز به دلیل استمرار در برقراری جلسات و سخن گفتن در فضای علمی این موضوع تبدیل به جریان قابل بحث در دانشگاه شده است.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com