» » » برترین‌های پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تقدیر می‌شوند


24 آبان 1396
برترین‌های پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تقدیر می‌شوند

نشست «ستاد برگزاری هفته پژوهش» جهاد دانشگاهی برگزار و مقرر شد، همزمان با هفته پژوهش و طی مراسمی که ۲۸ آذرماه برگزار می‌شود، برترین‌های این حوزه معرفی و تقدیر شوند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، به منظور ترویج فرهنگ پژوهش و با توجه به نام‌گذاری چهارمین هفته آذرماه به عنوان هفته «پژوهش و فناوری» و نام‌گذاری ۲۵ آذر به نام «روز پژوهش جهاد دانشگاهی» در نظر دارد تا از فعالان حوزه پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تقدیر کند.
به همین منظور و در راستای برگزاری شایسته این هفته «ستاد برگزاری هفته پژوهش» در معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد که جلسه هماهنگی این ستاد نیز ۲۲ آبان ماه برگزار شد و موضوعاتی همچون نحوه انتخاب برترین‌های پژوهش و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.
از اهداف فعالیت ستاد هفته پژوهش می‌توان به ارتقای جایگاه جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف پژوهش و فناوری کشور، معرفی الگوهای موفق برتر جهاد دانشگاهی، شناساندن توانمندی‌های پژوهش و فناوری واحدها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی، شناسایی و تجلیل از پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی، ایجاد زمینه برای توسعه تعاملات بین واحدهای سازمانی و مرکز تحقیقاتی و پژوهشگران و مدیران پژوهشی و تشویق، تقویت و ایجاد انگیزه در بین پژوهشگران و مدیران پژوهشی اشاره کرد.
تجلیل و بزرگداشت محققان و مدیران پژوهشی برتر جهاد دانشگاهی، معرفی تلاش علمی محققان در سنوات قبل به ویژه در یکسال گذشته در واحدها، پژوهشکده‌ها و پژوهشگاه‌های جهاد دانشگاهی از طریق برگزاری نمایشگاه‌های علم و فناوری، مشارکت واحدها و پژوهشکده‌ها در ستاد استانی هفته پژوهش، تقدیر از کارفرمایان فعال و حامی حوزه پژوهش و فناوری، انعکاس مناسب طرح‌های پژوهشی و فناورانه شاخص در سطح جامعه، معرفی ساختارها و تشکیلات برتر حوزه پژوهش و فناوری و حمایت از واحد برگزیده استانی از اهم برنامه‌های در نظر گرفته برای هفته پژوهش است.

گفتنی است، مراسم معرفی برترین‌های حوزه پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ۲۸ آذرماه جاری برگزار می‌شود.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com