» » » دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن امروز آغاز می‌شود


8 اردیبهشت 1395
دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن امروز آغاز می‌شود
دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن امروز، هشتم اردیبهشت‌ماه طی برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع «تواشیح و ابتهال، بایدها و نبایدها» بعد از ظهر امروز، هشتم اردیبهشت‌ماه طی برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای در مجتمع امام خمینی(ره) آغاز می‌شود.
در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی شورای عالی قرآن، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن به ارائه گزارشی از این دوره از نشست تخصصی می‌پردازد و در ادامه برنامه‌های بخش علمی نشست که به ارائه مقالات اساتید با موضوع «تواشیح و ابتهال، بایدها و نبایدها» اختصاص دارد، آغاز می‌شود.
دوازدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن تا قبل از مغرب روز جمعه، دهم اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت و برنامه‌های نشست در دو بخش علمی و کارگاهی دنبال می‌شود.
بخش اول نشست که به صورت علمی خواهد بود، هشتم و نهم اردیبهشت‌ماه دنبال می‌شود و طی دو روز ۱۱ مقاله و سخنرانی در این بخش توسط اساتید و کارشناسان تواشیح، ابتهال و نغمه‌های قرآنی جمهوری اسلامی ایران ارائه می‌شود.
بخش دوم این نشست تخصصی نیز به بخش کارگاهی اختصاص دارد و در این بخش که روز جمعه، دهم اردیبهشت‌ماه دنبال خواهد شد، اجرای گروه‌های تواشیح و ابتهال مورد نقد و تحلیل اساتید حاضر قرار می‌گیرد.
یادآور می‌شود، تجلیل از خانواده شهدای قرآنی فاجعه منا، تجلیل از برترین مقالات با موضوع «تواشیح و ابتهال، بایدها و نبایدها»، اعطای مدرک قرائت و استادی قرآنی به برگزیدگان طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن و رونمایی از لباس متحدالشکل قاریان از جمله برنامه‌های جنبی پیش‌بینی شده در این نشست سه‌روزه است.
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد