» » » گروه آموزشی و پژوهشی مطالعات تاریخ تشیع معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار می کند.


13 اردیبهشت 1395
گروه آموزشی و پژوهشی مطالعات تاریخ تشیع معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار می کند.
گروه آموزشی و پژوهشی مطالعات تاریخ تشیع معاونت آموزشی و پژوهشی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب، جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار می کند.
به گزارش مر کز اطلاع رسانی و روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب اطلاعات مربوط به این جلسه به شرح زیر است:

دانشجو : کوکب هداوند میرزایی

استاد راهنما : حجت الاسلام والمسلمین مصطفی صادقی

استاد مشاور : محمد انصاری دوگاهه

استاد داور : حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ایمانی

چهارشنبه: 19/12/94

ساعت: 45 :12

مکان: سالن کنفرانس امام موسی صدر
چکیده: عصر غیبت به جهت شرایط ویژه‌ای که مهم‌ترین آن عدم دسترسی به امام زمان پس پرده خواهد بود، فضایی را به وجود آورده است که امام عسکری (علیه السلام)، فعالیت‌هایی را در جهت آماده‌سازی مردم برای این عصر انجام دهند. امام حسن عسکری(علیه السلام)، در گفتار خویش به ولادت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، تأکید بر جانشینی ایشان بعد از خودش، همین‌طور تصریح بر مسئله غیبت و تعیین زمان آن و دعا برای قیام و ظهور آن حضرت، گواه گرفتن بعضی بر وجود فرزندش، نشان دادن عملی پس پرده غیبت، کم کردن ارتباط خود با شیعیان، تقویت سازمان وکالت از طریق حمایت از وکلا و نظارت دقیق بر امور وکلا و معرفی وکلای فاسد، معرفی نایب اول حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، تربیت شاگردان و تأیید برخی از تصنیفات و کتب اصحاب، در صدد برآمدند تا قبل از رسیدن به عصر غیبت، مردم را با این شرایط آشنا کنند تا شیعیان در این زمان دچار حیرت و سرگردانی نشوند. این پژوهش با روش کتابخانه ای با تکیه بر گفتار و سخنان امام حسن عسکری(علیه السلام) و سیره عملی آن حضرت نگارش شده است.

واژگان کلیدی: امام حسن عسکری ـ امام زمان ـ قائم ـ غیبت ـ سازمان وکالت
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد