» » همایش «قرآن؛ جامعیت و جهانی بودن» برگزار می‌شود


13 آبان 1396
همایش «قرآن؛ جامعیت و جهانی بودن» برگزار می‌شود

همایش ملی «قرآن کریم؛ جامعیت و جهانی بودن» از سوی موسسه جامعة المصطفی العالمیه اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همایش ملی «قرآن کریم؛ جامعیت و جهانی بودن» اسفند سال جاری با محوریت مفهوم‌شناسی جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم، مبانی قرآن، روایی و کلامی جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم، زبان قرآن و روش‌شناسی پاسخگویی به نیازهای بشر در هر زمان، جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم براساس ترتیب نزول و منبع‌شناسی جامعیت و چهانی بودن قرآن کریم از سوی موسسه جامعه المصطفی العالمیه اصفهان برگزار می‌شود.
محورهای فراخوان مقالات شامل مفاهیم و مبانی، چالش‌ها و شبهات، ابعاد و مسائل و بخش ویژه است، که محورهای بخش چالش‌ها و شبهات شامل جهانی بودن قرآن کریم و چگونگی تعامل با مدرنیته و پست مدرنیته، جامعیت جهانی بودن قرآن کریم و حقوق بشر، چگونگی تعامل قرآن کریم با علوم جدید، بررسی دیدگاه‌های مستشرقان در تعامل قرآن و فرهنگ زمانه، تعامل قرآن کریم و فرهنگ زمانه، ارتباط جهانی بودن با عربیت قرآن کریم و قرآن کریم و پاسخگویی به مسائل جدید است.

همایش «قرآن کریم؛ جامعیت و جهانی بودن» برگزار می‌شود

در بخش ابعاد و مسائل نیز موضوعاتی چون جامعیت قرآن کریم در ساحت‌های فردی و اجتماعی، علوم انسانی و طبیعی، امور دنیوی و اخروی، جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم از منظر نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه، مطالعه تطبیقی قرآن کریم با رویکرد جامعیت و جهانی بودن قرآن کریم، جامعیت و مرجعیت علمی قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته است.
یادآور می‌شود، همایش «قرآن کریم؛ جامعیت و جهاین بودن» اسفندماه سال جاری برگزاری می‌شود و زمان ارسال چکیده مقالات ۱۵ آبان ماه و اصل مقاله ۳۰ دی‌ماه است.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com