» » هفتمین همایش مداحان سپاه برگزار شد


19 شهریور 1396
هفتمین همایش مداحان سپاه برگزار شد

هفتمین همایش مداحان سپاه و اولین کارگاه توانمندسازی فرهنگ یاران مداح امروز، ۱۴ شهریورماه در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سرهنگ پاسدار علیرضا رجبی، مسئول اداره تبلیغی، هنری معاونت فرهنگی تبلیغات سپاه و دبیر هفتمین همایش مداحان سپاه طی سخنانی در رابطه با برگزاری این همایش اظهار کرد: با هدف ارتقاء سطح کیفی و تخصصی مداحان سپاه و جهت‌دهی به فرهنگ یاران مداح برای استفاده از مضامین ارزشی، دینی و انقلابی در مداحی‌ها و مرثیه‌سرایی‌ها و همچنین، انسجام‌بخشی به فرهنگ یاران مداح و همسو کردن آنان در بهره‌گیری از فضای محرم و صفر در دهه امامت و ولایت میزبان ۸۰ نفر از مداحان منطقه‌ای و استانی سپاه در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) هستیم .
دبیر هفتمین همایش مداحان سپاه تصریح کرد: با توجه به اصول منتج شده از آخرین بیانات مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای عزیز، در سخنرانی با مداحان در روز ۲۹ اسفند سال ۹۵ این کارگاه را تشکیل دادیم و شعار ما نیز «فرهنگ یار مداح، ایمان آفرین، انقلابی و فرهنگ ساز» است.
مسئول اداره تبلیغی، هنری معاونت فرهنگی تبلیغات سپاه ادامه داد: این کارگاه در دو محور عمومی و تخصصی برگزار می‌شود که محورهای تخصصی آن شامل آشنایی تخصصی با نواهای سنتی و آواها، آشنایی با سبک‌های مقبول مداحی، آشنایی با مهارت‌های روضه‌خوانی، آشنایی با مهارت‌های مولودی‌خوانی، آموزش تخصصی طب حنجره یا بهداشت صدا و در بخش عمومی آن نیز یادبود شهید محسن حججی با عنوان «ترویج فرهنگ جهاد و شهادت‌طلبی و هجو اسلام آمریکایی»، تبیین مؤلفه‌های اقتدار دولت مقاومت و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی با تأکید بر فرمان آتش به اختیار است.
دبیر هفتمین همایش مداحان سپاه در پایان سخنان خود از معاونت روابط عمومی سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران و حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) که همکاری خوبی در برپایی این همایش داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com