» » همایش نقش تكفیر و تفرقه در تضعیف قدرت جهان اسلام برگزار شد


19 شهریور 1396
همایش نقش تكفیر و تفرقه در تضعیف قدرت جهان اسلام برگزار شد

همایش علمی نقش تكفیر و تفرقه در تضعیف قدرت جهان اسلام امروز چهارشنبه با حضور صدها نفر از علما، روحانیون و نخبگان اهل سنت از سوی بعثه مقام معظم رهبری در مكه مكرمه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل پایگاه اطلاع رسانی حج، در همایش «نقش تكفیر و تفرقه در تضعیف قدرت جهان اسلام» ‌منوچهر متكی وزیر اسبق امور خارجه و حجت‌الاسلام و المسلمین هادی اكبری مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری سخنرانی كردند.


همچنین «عبدالحی میرزا علی»، «عبدالله یاقدی» و «نوراحمد رمضانی» سه نفر از علمای اهل سنت و حجت الاسلام و المسلمین صفدری مقالات خود را در قالب سخنرانی ارائه كردند.

بر اساس این گزارش، ۷۲ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود كه از این تعداد ‌۲۰ مقاله به عنوان مقالات برتر شناخته شد.
«نقش تكفیر و تفرقه در تضعیف قدرت جهان اسلام»، «حج نماد صلح، دوستی، همبستگی، اتحاد و اقتدار امت اسلامی»، «حج حلقه همگرایی اسلامی»، «بررسی مؤلفه‌های وحدت و همگرایی در حج ابراهیمی»، «‌اسلام دین مهربانی و نه خشونت و تندروی»، «تحول روحی و گسترش فضای معنوی ره توشعه فریضه حج» و «ابعاد و ظرفیت‌های حج» از جمله مهمترین محورهای مقالات ارائه شده به دبیرخانه این همایش بود. 

در این همایش همچنین گروه تواشیح مشكة به اجرای برنامه مناجات خوانی و تواشیح قرآنی پرداخت كه مورد توجه حاضران قرار گرفت

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com