» » » » بيست و ششمين جشنواره ملی قرآن دانشجويان کشور


8 آذر 1396
بيست و ششمين جشنواره ملی قرآن دانشجويان کشور

زمان: یکم لغایت چهارم آذرماه سال 1390

مکان: مشهد مقدس ، دانشگاه فردوسی مشهد

 

گزارش اجمالی

بيست و ششمين جشنواره ملی قرآن دانشجويان کشور از روز یکم  تا چهارم آذرماه سال 1390 برای نخستين بار به ميزبانی وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این جشنواره با حضور قریب به 450 نفر از نخبگان قرآنی دانشگاهی یکی از بزرگترین آوردگاه های قرآنی کشور محسوب گردید.

این جشنواره در دو گروه شفاهی شامل رشته های تلاوت تحقیق، تلاوت ترتیل، حفظ5جزء، حفظ10جزء، حفظ20جزء و حفظ کل قرآن کریم و گروه کتبی شامل رشته های تفسیر قرآن کریم و ترجمه و مفردات قرآن کریم برگزار شد.

این جشنواره با حضور 4 تیم داوری در دو بخش خواهران و برادران متشکل از اساتید و قراء بین المللی کشور همچون آقایان دکتر جواد مسگری، دکتر قاسم رضیعی، سید مهدی سیف، سید جواد سادات فاطمی، ابوالفضل علامی، محمد مهدی بحرالعلوم، هاشم روغنی، محمود لطفی نیا و جهانبخش فرجی در بخش برادران و خانمها الوندی، جمالی، عباسی نظری، نافذکلام، سلطانی، نیاورانی، خطیب، صریحی نژاد و افخمی در بخش خواهران داوری گردید.

مراسم اختتاميه اين جشنواره با حضور مهمانانی همچون حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسامی در امور قرآنی و رئيس مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور- حجت‌الاسلام «محمديان»، رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها -  آيت‌الله «قرحی»، رئيس حوزه علميه حضرت مهدی(عج) تهران - حجت‌الاسلام و المسلمين سيد مهدی تقوی، رئيس سازمان فعاليت‌های قرآنی جهاد دانشگاهی - عفت شريعتی، نماينده مجلس شورای اسلامی - عبداالمجيد طالب‌تاش، معاون پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی -  رحيم قربانی، رئيس مركز قرآن و عترت سازمان بسيج دانشجويی كشور- دکتر غلامرضا خواجه سروی ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار گردید.

اسامی برگزیدگان جشنواره به شرح زیر می باشد:

 

                   «اسامی برگزیدگان رشته قرائت تحقيق برادران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
صادق قربانی آزاد اسلامی واحد مشهد اول
علیرضا عتیق زاده زنجان دوم
مجید جیریایی علمی کاربردی واحد مرکزی سوم

               «اسامی برگزیدگان رشته قرائت تحقيق خواهران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
مریم منصوریان فرد موسسه امام خمینی (ره) قم اول
حمیده کوهی اصول الدین دوم
مریم سمایی آزاد اسلامی واحد کرج سوم

              «اسامی برگزیدگان رشته قرائت ترتیل برادران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
مرتضی خدابخشی پور گیلان اول
سید رضا حسینی پیام نور واحد زنجان دوم
محمد اسماعیل خورشیدی پیام نور واحد قم سوم

            «اسامی برگزیدگان رشته قرائت ترتیل خواهران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
پرنیان عصا آزاد واحد علوم ، تحقیقات اول
هاله فیروزی مفید قم دوم
ملیحه اسحاق نژاد علمی کاربردی واحد خراسان رضوی سوم

             « اسامی برگزیدگان رشته حفظ کل برادران» 

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
حسین درستکار شیراز اول
علی قلعه نویان فنی و خرفه ای دوم
فرهاد رشوندی ارومیه سوم

               «اسامی برگزیدگان رشته حفظ کل خواهران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
سماء بابایی الزهرا(س) اول
زهرا عابدی تبریز دوم
مریم جان نثاری اصفهان سوم

            «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 20 جزء برادران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
سعید قره داشی موسسه آموزش عالی فردوس مشهد اول
مجتبی فردفانی علوم قرآنی واحد مشهد دوم
امین فیاض شهید باهنر کرمان سوم

            «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 20 جزء خواهران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
حکیمه نصیری پیام نور واحد مازندران اول
طاهره نائبی علوم پزشکی واحد قم دوم
فاطمه سرلک اصفهان

سوم

          «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 10 جزء برادران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
حمید رحمتی پیام نور واحد خراسان شمالی اول
مصطفی سعیدی پیام نور مرکزی دوم
جواد فیاض فردوسی مشهد سوم

            «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 10 جزء خواهران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
عالیه سادات موذن پردیس قم اول
زینب غنی لو پیام نور واحد زنجان دوم
سیده زینب رجب نژاد پیام نور واحد مازندران سوم

        «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 5جزء برادران»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
مهدی خانی زنجان اول
مجتبی فاضلی پیام نور واحد خراسان رضوی دوم
غلامرضا رضایی پیام نور واحد گیلان سوم

         «اسامی برگزیدگان رشته حفظ 5جزء خواهران »

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
مهین صاحب دیوانی پیام نور واحد خراسان رضوی اول
الهام ولایی ها علوم قرآنی تهران دوم
سمیه شوشتری پیام نور واحد مازندران سوم

             «اسامی برگزیدگان رشته تفسیر قرآن کریم»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
سجاد باقری فنی و حرفه ای مهاجر اصفهان اول
زهرا ملک آرا مازندران دوم
محمد زعیمی تربیت معلم امام علی (ع) گیلان سوم

       «اسامی برگزیدگان رشته ترجمه و مفردات قرآن کریم»

نام و نام خانوادگی دانشگاه رتبه
زهرا خیالی علوم پزشکی یاسوج اول
طیبه پاسبان علوم قرآنی مشهد دوم
سید حمید حسینی علوم پزشکی بیرجند سوم

 

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com