» » » » دهقانی خبر داد: افزودن رشته‌ها و برداشتن محدودیت سنی؛ تغییرات دوره بعدی جشنواره «معراج»


11 شهریور 1396
دهقانی خبر داد: افزودن رشته‌ها و برداشتن محدودیت سنی؛ تغییرات دوره بعدی جشنواره «معراج»

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی یزد عنوان کرد: تغییراتی در دوره بعدی جشنواره معراج خواهیم داشت که بر این اساس برخی رشته‌ها اضافه و محدودیت سنی برداشته می‌شود؛ تلاش ما برگزاری دوره‌ها و آموزش‌هایی برای آمادگی بیشتر جهادگران و ایجاد فضای قرآنی در جهاد دانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، به نقل از ایکنا، اختتامیه سومین دوره ضیافت قرآنی معراج، ویژه جهادگران جهاد دانشگاهی و خانواده‌های آنان، به همت جهاد دانشگاهی واحد یزد و با حمایت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، طی روزهای اول و دوم شهریورماه جاری در استان یزد برگزار شد.

محمدرضا دهقانی فیروزآبادی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی یزد و دبیر سومین دوره ضیافت قرآنی معراج، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به برگزاری اختتامیه این دوره از جشنواره معراج، اظهار کرد: مراسم اختتامیه روز دوم شهریورماه برگزار شد و در پایان نیز از نفرات برتر در ۷ رشته تجلیل به عمل آمد.

وی ادامه داد: در طی برگزاری اختتامیه فرم‌های نظرسنجی تکمیل شد و نظرات جمع‌آوری شد، بر اساس نظرات حاضرین و مسئولان، در این دوره، نسبت به دوره‌های پیشین، وضعیت بهتری را شاهد بودیم، هم از این جهت که تعداد شرکت کنندگان بیشتری در این دوره حضور داشتند و هم از این جهت که این دوره با تنوع رشته و تنوع مخاطب روبه‌رو بود و خانواده‌های جهادگران نیز در این دوره امکان شرکت داشتند.

دهقانی افزود: این‌ها باعث شد رضایت بیشتری حاکم شود، اما به هر صورت همچنان ضعف‌هایی وجود داشت که مجریان برگزاری جشنواره این را مدنظر داشتند که این ضعف‌ها در دوره بعد رفع شود، از جمله این ضعف‌ها می‌توان به این مسئله اشاره کرد که در این دوره محدودیتی برای اینکه یک نفر بتواند در چندین رشته شرکت کند، وجود نداشت و این یکی از ضعف‌ها بود و باید برای دوره بعد رفع شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی یزد گفت: افراد زیادی متقاضی بودند دامنه رشته‌های جشنواره افزایش یابد و رشته‌هایی مانند  نهج‌البلاغه، دعاخوانی و رشته‌هایی که عمومیت بیشتری دارند به مجموع رشته‌های این جشنواره اضافه شود.

وی ادامه داد: همچنین محدودیت سنی این دوره که افراد بالای ۱۶ سال می‌توانستند در جشنواره شرکت کنند، مورد نقد واقع شد و خواستار آن بودند که این محدودیت برداشته شود و افراد زیر ۱۶ سال نیز بتوانند در این مسابقات شرکت کنند، امیدواریم بتوانیم در دوره‌های بعد این موارد را اصلاح کنیم و رضایت بیشتری هم حاصل شود.

دهقانی با اشاره به برنامه جشنواره معراج برای دوره بعد، اظهار کرد: این جشنواره هر ۲ سال یکبار برگزار می‌شود، بنابراین از هم‌اکنون ۲ سال فرصت خواهیم داشت که بتوانیم اصلاحات لازم را انجام دهیم، اما بحثی که وجود دارد و مسئله‌ای که مدنظر ماست و اهمیت بسیاری دارد، آمادگی بیشتر جهادگران و ایجاد فضای قرآنی بیشتر در جهاد دانشگاهی است و قرار است یک سری فعالیت‌ها را داشته باشیم، از دوره‌های آموزشی گرفته تا مسابقاتی که در میان اعضا برگزار می‌شود، تا این آمادگی حاصل شود، تا به این شکل هم سطح کیفی مسابقات بالا آمده باشد و هم مخاطبان را دقیق‌تر و بهتر شناخته باشیم.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com