» » » » کمالی: «ضیافت قرآنی معراج»؛ نقطه‌ای در میان انبوهی از امور قرآنی زمین‌مانده


31 مرداد 1396
کمالی: «ضیافت قرآنی معراج»؛ نقطه‌ای در میان انبوهی از امور قرآنی زمین‌مانده

مدیر فوق برنامه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان گفت: برنامه‌هایی مانند ضیافت قرآنی معراج را باید نقطه‌ آغازی برای برنامه‌های مختلف قرآنی در جهاد دانست و باید به گونه‌ای عمل کرد که در تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی برنامه‌های گسترده قرآنی اجرا شود.

ابراهیم کمالی، مدیر فوق برنامه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، نفر اول رشته قرائت دومین دوره ضیافت قرآنی معراج و از راه‌یافتگان به مرحله نهایی سومین دوره این جشنواره قرآنی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در رابطه با برگزاری این جشنواره قرآنی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری که فرمودند «برای قرآن هرچقدر که کار کنید، کم است»، اظهار کرد: هرچند برای توجه به قرآن اجر و ثواب زیادی وجود دارد، ولی در حکومت و جامعه ما که به نام اسلام است در راه قرآن و برای قرآن کم کار شده است که امیدواریم حرکت‌هایی نظیر برگزاری جشنواره‌هایی مانند ضیافت قرآنی معراج سر منشأ خیری برای حرکت‌های بعدی باشد و موجی از فعالیت گسترده جامعه قرآنی در کشور ایجاد شود.

مدیر فوق برنامه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ادامه داد: هر مجموعه‌ای باید به فکر تقویت بنیه دینی و مذهبی نیروهای خود باشد و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد که جهاد دانشگاهی نیز به سهم خود در این راستا حرکت خوبی را آغاز کرده کرده و به سمت جلو گام برداشته است که البته به نظر بنده هنوز جای کار بسیاری در این زمینه وجود دارد و اجرای این برنامه‌های قرآنی و فعالیت‌ها در سطح جهاد دانشگاهی به سطح مطلوبی نرسیده است.

کمالی در ادامه با بیان اینکه امروز باید بیشتر بر روی مفاهیم قرآنی در جامعه کار شود و در این زمینه نیز الگوی عملی ارائه داد، تصریح کرد: برخی از امور و فعالیت‌های قرآنی مانند پرداختن به صوت و لحن، تجوید و ... جنبه ظاهری دارد که البته باید وجود داشته باشد ولی آنچه مهم است این است که مفاهیم قرآنی مهجور نماند و در جامعه پیاده شود که بتوانیم جامعه‌ای قرآنی داشته باشیم به همین دلیل است که باید بیشتر تمرکز ما بر روی مفاهیم قرآنی و زنده کردن آن در جامعه‌ای که به نام اسلام است، باشد.

مدیر فوق برنامه جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در پایان اظهار کرد: در همه مجموعه‌ها و نهادهای وابسته به جهاد دانشگاهی باید طوری برنامه‌ریزی شود که تنها به برنامه‌هایی نظیر ضیافت قرآنی معراج بسنده نشود البته برنامه‌هایی مانند ضیافت قرآنی معراج را باید نقطه‌ آغازی برای برنامه‌های مختلف قرآنی در جهاد دانست و باید به گونه‌ای عمل کرد که در تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی برنامه‌های گسترده قرآنی اجرا شود.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com