» » » » ایجاد فضای قرآنی بین کارکنان؛ هدف مسابقات معراج


13 تیر 1396
ایجاد فضای قرآنی بین کارکنان؛ هدف مسابقات معراج

مسئول کمیته فنی سومین دوره ضیافت قرآن معراج گفت: یک از اهداف اصلی مسابقات قرآنی معراج، ایجاد فضای قرآنی بین کارکنان و خانواده‌های آنان است.

سعید فیاض، مسئول کمیته فنی سومین دوره ضیافت قرآن معراج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از یزد اظهار کرد: یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی ایران نسبت به سایر انقلاب های دیگر دینی بودن و مذهبی بودن آن است، از طرفی بسیاری از مبانی این انقلاب بر پایه معارف قرآن کریم است.
وی ادامه داد: در طول حدود بیش از سه دهه که از پیروزی انقلاب گذشته، توجه به قرآن و مرحله آشنایی با قرآن از روخوانی، روانخوانی گرفته تا مراحل بالاتر و اجرای برنامه های جامع قرآنی رو به رشد بوده هر چند این اقدامات در برابر عظمت قرآن ناچیز است.
فیاض افزود: در سیستم اداری نیز توجه به قرآن در بعضی جاها پررنگ تر و در بعضی جاها کمرنگ تر وجود دارد و یکی از راه های گسترش فرهنگ قرآنی در بین کارکنان برگزاری مسابقات قرآنی است.
این داور قرآنی گفت: جهاد دانشگاهی نهادی انقلابی و بعد از انقلاب تاسیس شد و جهادی بودن یکی از ویژگی های آن است و در طول حیات خود اقدامات موثری را انجام داده و یکی از فعال ترین نهاد که در زمینه قرآن فعالیت دارد.
وی در پاسخ به سوال ایکنا در خصوص اینکه پیشنهادی برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره از مسابقات دارید، گفت: مسابقات معراج طی دو دوره شکل گرفته و هدف آن ایجاد فضای قرآنی در بین کارکنان و خانواده های آنان است.
مسئول کمیته فنی سومین دوره ضیافت قرآنی معراج افزود: موضوعی که باید بیشتر مدنظر باشد، تشویق بیشتر بدنه جهاد و کارکنان برای شرکت در این مسابقات است.
فیاض افزود: هدف اصلی این مسابقات آشنا کردن اقشار مختلف جهاد با قرآن کریم و معارف الهی است و هدف این نباشد که صرفا مسابقات برگزار شود و شرکت کنندگان گروهی خاص باشند، هدف این باشد که با برگزاری مسابقات، قرآن کریم در بین کارکنان و خانواده های آنان بیشتر نفوذ کند و هر دوره آمار شرکت کنندگان و تنوع آن بیشتر شود.
وی ادامه داد: باید راهکاری اندیشیده شود که تشویق بیشتر به شرکت در مسابقات صورت گیرد، اعم از تبلیغ مناسب و فراگیر، مشوق هایی جهت شرکت کارکنان و هر نوع تشویق برای قرآن پسندیده و به جا است.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد