» » ارسال ۱۸۰ مقاله به همایش بررسی آراء تفسیری علامه معرفت


13 آبان 1396
ارسال ۱۸۰ مقاله به همایش بررسی آراء تفسیری علامه معرفت

دبیر علمی همایش بررسی آراء تفسیری علامه محمدهادی معرفت از ارسال ۲۷۰ چکیده و ۱۸۰ اصل مقاله به این همایش خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲۴ مقاله پذیرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت‌الاسلام و المسلمین عیسی عیسی‌زاده، دبیر علمی همایش علامه محمدهادی معرفت امروز ۱۳ آبان ماه در جلسه کمیته علمی این همایش که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن برگزار شد گفت: یکی از مقولات دشوار در همایش، بحث داوری بوده است که با تلاش‌های صورت گرفته تقریبا فرایند داوری رو به پایان است.
وی با اشاره به ارسال ۲۷۰ چکیده مقاله به همایش افزود: ۱۸۰ اصل مقاله در نهایت و با تمدید فرصتی که وجود داشت به دست ما رسید، که در محور اول فراخوان؛ ۷۳ مقاله؛ در محور دوم؛ ۲۶ مقاله مابقی نیز در محورهای سوم و در محور چهارم به دبیرخانه رسیده است.
دبیر علمی همایش با بیان اینکه مبانی، مناهج و قواعد تفسیری در آثار علامه معرفت؛ گرایش تفسیری علامه معرفت؛ مباحث علمی در آثار تفسیری علامه معرفت و تفسیر و مفسر‌شناسی در آثار تفسیری علامه معرفت، محورهای این همایش را تشکیل می‌دهند عنوان کرد: ۳۲ استاد داور در روند قضاوت مقالات همایش با ما همکاری داشته‌اند که از تلاش تمامی آنان قدردانی داریم.
وی افزود: تقریبا ۳۷۶ داوری صورت گرفته است؛ زیرا در برخی موارد دو داوری برای آثار صورت گرفت و گاهی نیز تا سه داوری انجام شده است.
عیسی‌زاده تصریح کرد: ۱۲۴ مقاله از مجموعه ۱۸۰ مقاله پذیرفته شده که ۲۲ مقاله بالای ۸۰ امتیاز، ۵۰ مقاله بالای ۷۰ امتیاز؛ ۵۲ مقاله بالای ۶۰ امتیاز آوردند و تعدادی نیز زیر ۶۰ بوده که جزء مقالات ردی محسوب می‌شوند.
دبیر علمی همایش اظهار کرد: پیشنهاد ما بر این است که مقالات بالای ۷۰ امتیاز برای چاپ آماده شوند همچنین از صاحبان مقالات در دو بخش برتر و شایسته تقدیر تجلیل شود.
وی اظهار کرد: بیش از ۱۰ نشست علمی در راستای برپایی این همایش نیز تشکیل شد و نشست دیگری نیز با حضور حجت‌الاسلام بهجت‌پور و استاد مجید معارف در تهران برپا خواهد شد و دو نشست دیگر نیز در قم برگزار می‌شود.
عیسی‌زاده با بیان اینکه چاپ مجموعه مقالات ممکن است به روز همایش نرسد عنوان کرد: مصاحبه‌های استاد بهمنی با علامه معرفت که می‌تواند برای تحقیقات قرآنی آینده مفید باشد آماده شده همچنین تعدادی از مقالات برگزیده برای روز همایش چاپ خواهد شد. 
وی با بیان اینکه زمان برگزاری همایش در روز دوم آذرماه قطعی شده است عنوان کرد: برنامه‌ها از ۹ صبح آغاز خواهد شد و تا ۱۷ ادامه می‌یابد.
وی افزود: در نوبت صبح مراسم افتتاحیه برگزار می‌شود و همایش با ارائه مقاله و تشکیل پنل ادامه خواهد یافت و در نوبت عصر نیز با تشکیل پنل‌های دیگر در نهایت شاهد مراسم اختتامیه با حضور یکی از استادان و بزرگان حوزه خواهیم بود.
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com