» » » پس از برگزاری ۸ دوره موفق طرح ملی دانشجومعلم؛ مجوز مرکز دانشجو معلم قرآن کریم اخذ شد


9 اردیبهشت 1396
پس از برگزاری ۸ دوره موفق طرح ملی دانشجومعلم؛ مجوز مرکز دانشجو معلم قرآن کریم اخذ شد

پس از برگزاری هشت دوره از اردوهای طرح ملی دانشجومعلم قرآن کریم در استان‌های تهران، قم، چهارمحال و بختیاری و مشهد، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، موفق به اخذ مجوز مرکز دانشجو معلم قرآن کریم گردید.

 

زهرا نقی‌زاده، معاون فعالیت‌های قرآنی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش فرهنگ نهضت قرآن‌آموزی، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، به‌عنوان منادی و پرچمدار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها، در سال ۱۳۹۴ بر آن شد تا طرح «دانشجومعلم قرآن کریم» را به همت اداره آموزش خود برگزار کند.
معاون سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان ادامه داد: اهداف این طرح عبارت است از حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، گسترش و توسعه فرهنگ قرآنی در میان دانشجویان، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در بخش‌های مختلف قرآنی، فراهم کردن فضای مناسب برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند، استفاده از روحیه پویا و شاداب جوانان دانشجو برای انتشار فرهنگ قرآنی در کشور، ایجاد حرکتی پویا و رو به رشد جهت ارتقای فرهنگ قرآنی کشور.
نقی‌زاده در خصوص چشم انداز طرح دانشجومعلم، افزود: تربیت هزار نفر دانشجومعلم، اعزام سالانه حداقل ۲۰۰ نفر از دانشجو معلمان به اردوهای جهادی، تحت تعلیم قرار دادن افراد نقاط محروم توسط دانشجو معلمان، گسترش توجه و اشتیاق نسبت به قرآن کریم و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه دانشگاهی بخشی از چشم‌انداز این طرح است.
وی همچنین اظهار کرد: در طی ۱۸ ماه از شروع اولیه این طرح تاکنون ۸ دوره این طرح در تهران، قم و شهرکرد به صورت طرح‌های ملی و استانی برگزار شده است و بیش از ۴۰۰۰ نفر اشتیاق خود را نسبت به حضور در کلاس‌های طرح فوق اعلام کرده‌اند که از این میان تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر موفق به گذراندن اردوهای دانشجو معلم شده‌اند و هم اکنون این سازمان موفق به اخذ مجوز مرکز دانشجو معلم قرآن کریم شده است.
نقی‌زاده در پایان گفت: در دوره‌های دانشجومعلم قرآن کریم دروس تجوید، روش تدریس و تدبر در قرآن توسط اساتید مجرب به دانشجویان تدریس می‌شود.

نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com