» » » آغاز ثبت‌نام طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در استان مرکزی


9 اردیبهشت 1396
آغاز ثبت‌نام طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در استان مرکزی

ثبت‌نام دور جدید طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» در استان مرکزی آغاز شد.

 

زهره نعمتی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با اشاره به اعلام فراخوان دور جدید طرح سراسری «دانشجو معلم قرآ ن کریم» در استان گفت: این طرح ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان مرکزی به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان به اجرا در خواهد آمد. 
وی ادامه داد: طرح دانشجو معلم قرآن کریم در راستای نیل به نهضت قرآن‌آموزی در کشور  اجرا می‌شود، اولین دوره این طرح در استان مرکزی در سال ۹۴ به همت جهاد دانشگاهی اجرایی و دوره‌های تکمیلی آن نیز در ابتدای سال ۹۵ برگزار شد که تعدادی از دانشجویان شرکت کننده در اردوهای ملی نیز حضور پیدا کردند.
نعمتی با اشاره به شرایط شرکت در این طرح افزود: طرح «دانشجو معلم قرآن کریم» ویژه دانشجویانی است که آشنایی مقدماتی با علوم روخوانی و روانخوانی قرآن کریم را داشته باشند، دانشجویان علاقمند می‌بایست در آزمون ورودی طرح شرکت و در صورت کسب حد نصاب امتیاز، وارد دوره‌های آموزشی و اردوهای ملی خواهند شد.
این مقام مسئول افزود: دوره آموزشی اولیه این طرح ۸ روزه است، افرادی که در این طرح حد نصاب لازم را به دست آورند می‌توانند از مزیت‌های کار دانشجویی، شرکت در اردوهای جهادی قرآنی، تدریس قرآن در محیط‌های دانشگاهی و خوابگاهی بهره‌مند شوند، همچنین گواهینامه معتبر جهاد دانشگاهی را نیز اخذ خواهند کرد. 
نعمتی در پایان گفت: روش تدریس، روش تدبر در قرآن کریم، تجوید و ... از سرفصل‌های تعریف شده برای این دوره است که توسط اساتید مجرب به دانشجویان علاقمند آموزش داده می‌شود، دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند با شماره ۳۲۷۸۹۶۹۰ تماس بگیرند یا به دفاتر فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com