» » رسالت سنگین اساتید دانشگاه شاهد در حفظ آرمان‌های انقلاب


25 شهریور 1396
رسالت سنگین اساتید دانشگاه شاهد در حفظ آرمان‌های انقلاب

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رسالت دانشگاه شاهد و اساتید آن در حفظ آرمان‌های انقلاب بسیار سنگین است، زیرا این دانشگاه منتسب به نام شهداست.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ساختمان جدید دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شاهد صبح روز سه‌شنبه، ۲۱ شهریورماه جاری در پردیس جامع این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه و ریاست این دانشگاه، برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: دانشگاه شاهد دانشگاهی ارزش‌آفرین و یادگار امام و رهبری است و وابسته به شهید و شهادت است، باید از همه ابعاد برتری داشته باشد و ارزش آفرین باشد.

وی با اظهار امیدواری به اینکه روز به‌روز شاهد پیشرفت دانشگاه شاهد باشیم، گفت: دشمن در حال حاضر به سراغ جوانان ما آمده است و به هیچ‌چیز رحم نمی‌کند، ترور دانشمندان هسته‌ای شاهدی بر این ماجراست، چرا که این دانشمندان بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشند و تنها به علت اینکه تنها در رشته تحصیلی فعالیت می‌کردند که دشمن مخالف آن بود، ترور شدند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رسالت اساسی در دانشگاه شاهد بسیار سنگین است، چرا که کشور هزینه‌های زیادی داده و تا امروز حدود ۲۳۰ هزار شهید به پای این انقلاب جان خود را داده‌اند و این دانشگاه منتسب به نام شهداست.

وی افزود:‌ مسئولیت در دانشگاه شاهد نسبت به موسسات آموزشی دو چندان است و اساتید این دانشگاه باید با توجه به خدا و پیروی از مقام ولایت فقیه، کشور را حفظ کنند و نباید امیدی را که امروز در دنیا و در دل مردم برای این انقلاب به وجود آمده است را ناامید کنند.

شهیدی همچنین با تاکید بر اینکه تا می‌توانیم باید روی کسب علم کار کنیم و دنبال مدرک نباشیم، اظهار کرد: امیدواریم روز به‌روز دانشکده‌های مختلف در دانشگاه شاهد افتتاح شوند و دانشگاه را به عنوان خانه دوم خود حفظ کنیم.

آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com