» » ایجاد بستری مناسب برای شناسایی ایده‌های جدید دانشجویی در حوزه نشر


19 شهریور 1396
ایجاد بستری مناسب برای شناسایی ایده‌های جدید دانشجویی در حوزه نشر

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، با بیان اینکه کانون برگزیدگان ادوار جشنواره‌های کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی پل ارتباطی مناسبی میان جهاد و سازمان انتشارات است، عنوان کرد: این کانون می‌تواند ما را در راستای شناسایی کتاب‌ها و پایان‌نامه‌ها یاری رساند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، نخستین نشست از دوره جدید کانون برگزیدگان ادوار جشنواره‌های کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی، عصر امروز دوشنبه، ۱۳ شهریورماه جاری در محل ساختمان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار شد.
در این نشست که برای نخستین‌بار و پس از وقفه چند ساله برگزار شد، عادل تقوی، رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: سازمان انتشارات زیر مجموعه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی است که در حوزه نشر فعالیت دارد.
وی ادامه داد: سازمان انتشارات با هر یک از مراکز تابعه معاونت فرهنگی جهاد؛ از جمله مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا)، سازمان دانشجویان و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و خبرگزاری قرآنی (ایکنا)، ارتباط کاری خوبی در حوزه نشر دارد که می‌توان به واسطه تخصص‌های مختلف، همکاری‌ها را افزایش داد.
تقوی گفت: با توجه به دغدغه‌های مشترک اعضای این کانون در مقایسه با سایر دانشجویان سطح کشور و اینکه به فضای کتاب و کتابخوانی علاقه‌مندند، هدف این است بتوانیم از ایده‌های جدید این اعضا حمایت کنیم.
وی با اشاره به برنامه‌هایی که برای کانون برگزیدگان جشنواره‌های پایان‌نامه و کتاب سال دانشجویی در نظر گرفته شده است، افزود: با توجه به رسالت سازمان انتشارات در حوزه چاپ و نشر، این کانون می‌تواند بستر مناسبی برای ارزیابی کتاب‌ها و آثار باشد، همچنین پروژه‌ها و ایده‌هایی که در تولید کتاب اولویت دارد، در دستور کار اعضای کانون قرار گیرد و نیز ایده‌های جدید برای شناسایی و معرفی کتاب‌های دانشجویی پیگیری شود که در جشنواره پایان‌نامه‌های دانشجویی این ظرفیت گسترده‌تر است.
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: کانون برگزیدگان جشنواره‌های کتاب و پایان نامه‌های سال دانشجویی، می‌تواند پل ارتباط خوبی میان بدنه جهاد دانشگاهی و سازمان انتشارات باشد. استفاده از اعضای کانون در فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی جهاد، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب‌ها و آثار که می‌تواند از میان آثار خود اعضا آغاز شود و پذیرش ایده‌های جدید در ترویج کتابخوانی، از دیگر برنامه‌های کانون خواهد بود.
وی همچنین به حمایت از اعضای کانون اشاره کرد و گفت: سعی داریم آثار اعضای کانون را چاپ کنیم، همچنین امتیازات ویژه‌ای برای برگزیدگان جشنواره‌های کتاب و پایان نامه‌های دانشجویی لحاظ خواهیم کرد.
تقوی در پایان با اشاره به مراسم اختتامیه جشنواره کتاب سال دانشجویی گفت: اختتامیه اواخر آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود و در این مراسم یکی از اعضا شورای مرکزی به معرفی کانون خواهد پرداخت.
در این نشست که با حضور جمعی از برگزیدگان ادوار گذشته جشنواره‌های کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی، برگزار شد، ۴ نفر به عنوان شورای مرکزی کانون انتخاب شدند. این نشست به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص ماهیت، اهداف، زمینه‌های فعالیت، انتخاب هیئت موسس، شورای سیاست‌گذاری، شورای مرکزی، مجمع عمومی و ظرفیت‌های علمی و فرهنگی کانون تشکیل شد. همچنین کانون با هدف بهره‌مندی جهاد دانشگاهی از توانمندی‌های علمی و فرهنگی برگزیدگان ادوار مختلف جشنواره‌های کتاب و پایان‌نامه سال دانشجویی راه‌اندازی شده است و بستر مناسبی برای استفاده این قشر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی به ویژه در حوزه نشر کتاب و کتابخوانی است.
نام:
ایمیل:
کد را وارد نمائید:
آدرس: تهران -خيابان انقلاب -خيابان قدس -خيابان بزرگمهر - پلاک 85 / تماس با ما : 66402882-66970775 پست الکترونيک: isqa.ir@gmail.com